BIEŻNIA SUCHA

Bieżnia sucha jest jedną z form rehabilitacji stosowaną u zwierząt. Dostępny w naszym gabinecie profesjonalny model bieżni Fit Fur Life przeznaczony jest dla zwierząt o masie ciała do 80 kg. Posiada specjalne metalowe barierki, które zabezpieczają psiego lub kociego pupila przed samodzielnym opuszczeniem bieżni w trakcie treningu. Dodatkową zaletą bieżni jest możliwość regulacji stopnia nachylenia w zakresie +10% do -5% co pozwala dostosować tę formę rehabilitacji do problemów zdrowotnych zwierzęcia –  pies może rozwijać siłę mięśni przednich lub tylnych partii ciała.

Dla kogo jest zalecany trening na bieżni suchej?

– Trening na bieżni suchej poprawia wytrzymałość  i rozbudowuje mięśnie oraz poprawia ogólną kondycję organizmu. W tym celu najczęściej z bieżni suchej korzystają psy sportowe, pracujące i  zaprzęgowe.
– Psy wystawowe podczas zajęć  na bieżni wypracowują  prawidłowy chód  i postawę.

– Bieżnię suchą wykorzystuje się również jako rehabilitację pooperacyjną – po zabiegach mięśni, ścięgien i więzadeł w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia, regeneracji zastanych mięśni i wzrostu sprawności poszczególnych części ciała.

– Z bieżni korzysta się również w leczenie otyłości – systematyczne treningi pozwalają na utratę wagi (w połączeniu z odpowiednią dietą) oraz poprawę formy i sprawności psa lub kota.

– Jest to także alternatywa dla bieżni wodnej – u zwierząt z ranami, zakażeniami skóry, alergiami u których nie można wykorzystać tej formy zabiegu aby jak najszybciej pies lub kot zaczął obciążać chorą kończynę.

– Pacjentami korzystającymi z treningów na bieżni suchej są też często psy młode  w celu spożytkowania nadmiaru energii.

– Dodatkowym atutem bieżni suchej jest możliwość wykorzystania jej u psów, które z różnych przyczyn nie mogą odbyć spaceru w bezpiecznych warunkach: zła pogoda czy problemy zdrowotne właściciela uniemożliwiające odbywanie spacerów z pupilem.

15 MINUT TRENINGU = 60 MINUT INTENSYWNEGO SPACERU

Bieżnia powinna kojarzyć się zwierzęciu  z czymś przyjemnym – w innym wypadku każda sesja będzie przypominała „przepychankę” i rozstroi nie tylko psa, ale również właściciela. Pierwszy kontakt z urządzeniem może się przedłużać. Pies zapewne zechce obwąchać urządzenie ze wszystkich stron, wejść na nie, sprawdzić czy jest stabilne i bezpieczne. Naszym zadaniem jest nagradzanie każdego wejścia na pas bieżni i pochwalenie czworonoga za robienie postępów.